2010


Soupis konkrétních výstavních výsledků všech našich i našich odchovů z jednotlivých výstav (i z těch, které nejsou uvedeny na této stránce) si můžete zobrazit
zde.DUO - Mezinárodní výstava Komárom 16. & 17. října 2010

Výstavní sezóna se pomalu chýlí ke konci (alespoň pro nás, protože v zimě raději sedíme doma než riskujeme na namrzlých silnicích), a tak jsme se rozhodli, že ještě než se počasí zamračí, vypravíme se do maďarského Komárom, kde se výstavy psů pořádají v historickém tereziánském vojenském areálu, a kde jsou prý moc krásné. A protože jsme si chtěli výlet dokonala užít, vyrazili jsme na cestu o den dříve, a v pátek si prohlédli ještě i krásnou slovenskou část města - Komárno.
Samotná výstava byla moc pěkně zorganizována (rychlý příjezd bez zbytečného zdržování a kontrol, prostorná parkoviště v přímé blízkosti výstavních kruhů, prostorné kruhy s velkými volnými i krytými plochami pro vystavovatele, rychlé "odbavení" při přejímce kde většina vystavovatelů teprve i platila výstavní poplatky, spousta prodejních stánků... a něco, co u nás nezažijete - pořadatelé, kteří byli bez vyzvání ochotni pomoci při stavbě stanu nebo přenesení výstavních zavazadel), a prostory výstaviště byly opravdu zajímavé.
Čeští vystavovatelé si maďarské výstavy celkem oblíbili a tak se jich i v Komárom sjelo více, a k nim přibyli i vystavovatelé ze Slovenska a také přímo z naší chovatelské stanice pocházející Perfect Lady žijící v Maďarsku a Mistic žijící v Rakousku - byli jsme moc rádi, že jsme se mohli opět setkat se majiteli těchto dvou našich "dětí"! Tibeťáčků bylo tedy nakonec přihlášeno 11 (my jsme tentokrát přijeli pouze s Belískem, kterého doprovázeli Šárčini aussíci). V sobotu úkol posoudit tibetské španěly připadl rakouské rozhodčí paní Erice Homannai a v neděli domácí paní rozhodčí Katalin Radvanky.
Velikou radost nám udělala úspěšná Perfect Lady, která opět zvítězila nad ostatními fenkami a domů si odvezla dva CACe i dva CACIBy. Náš Belísek v sobotním "souboji" podlehl o rok staršímu ze Skandinávie importovanému a v Praze žijícímu X-Manovi (získal i CACIB a BOB), který si svým vítězstvím splnil poslední z podmínek pro přiznámí titulu Interchampiona krásy FCI - gratulujeme!, a černý Mistic si do Rakouska odvezl dva CAC i dva r.CACIB. V sobotních závěrečných soutěžích tibeťáček chyběl, protože majitelé X-Mana to měli domů hodně daleko a tak na závěrečné soutěže (jejichž začátek i samotný průběh se táhl opravdu nekonečně dlouho) nečekali. Zato v neděli zvítězivší Popo (na Slovensko importovaný mladý pejsek z Dánska) si závěrečky nemohl nechat ujít a pohledům rozhodčích neunikl! Posíláme velikánskou gratulaci do Lotosového květu Tibetu, slovenské chovatelské stanice Ingrid Visolajské, kde žijí i "naši" tibísci Amor a Odette (kterým se mimochodem právě o víkendu narodila 3 štěňátka!!!), k obrovskému úspěchu mladičkého Popa - druhému místu v jedné z nejobsazenějších FCI skupin!


Kompletní výsledky - sobota:

PSI třída mladých Výborný 1, CAJC, Junior BOB Sommerlyst´s DGA-PO-LIE-PO
třída otevřená
Výborný 1, CAC, r.CACIB MISTIC Perla mahagon

Velmi dobrý ETTIEN Zlatý Klondike

Velmi dobrý Jannock´s US MAVERICK
třída šampiónů Výborný 1, CAC, CACIB, BOB Yotisha´s X-MAN
Výborný 2, r.CAC BÉLOS Perla mahagon
FENY třída mladých Výborná 1, CAJC
A-NI Lotosový kvet Tibetu
mezitřída Výborná 1, CAC, CACIB PERFECT LADY Perla mahagon
třída otevřená Výborná 1, CAC, r.CACIB ETHEL Modrá písnička
Výborná 2, r.CAC EMIKO Zlatý Klondike
nenastoupila FELISHA Bohemia Maestro

Kompletní výsledky - neděle:

PSI třída mladých Výborný 1, CAJC, Junior BOB, BOB, BIG 2. Sommerlyst´s DGA-PO-LIE-PO
třída otevřená
Výborný 1, CAC, r.CACIB MISTIC Perla mahagon
třída šampiónů Výborný 1, CAC, CACIB BÉLOS Perla mahagon
FENY třída mladých Výborná 1, CAJC
A-NI Lotosový kvet Tibetu
mezitřída Výborná 1, CAC, CACIB PERFECT LADY Perla mahagon
třída otevřená Výborná 1, CAC, r.CACIB ETHEL Modrá písnička
Výborná 2, r.CAC FELISHA Bohemia Maestro

Fotografie:


bojiště či výstaviště?

třída mladých:
Po-Po původem z Dánska získal...

...2 x CAJC, 2 x JunBOB, BOB a dokonce i 2. místo v BIG!

třída otevřená:
Mistic Perla mahagon - 2 x CAC a 2 x r.CACIB

Mates se vystavoval jen v sobotu - VD

stejně jako Ettien Zlatý Klondike

šampión X-Man získal CAC, CACIB a BOB...

...a splnil tak podmínky pro titul Interchampion FCI!

náš Bélos v sobotu r.CAC...

...a v neděli CAC a CACIB

mladá fenka:
A-Ni Lotosový kvet Tibetu ze Slovenska...

...po oba dny CAJC

mezitřída:
Perfect Lady byla opět velmi úspěšná...

...po oba dva dny CAC i CACIB!

Perfect Lady Perla mahagon - 2 x CAC a 2 x CACIB

třída otevřená: Ethel Modrá písnička...

...CAC a r.CACIB rovněž po oba dva dny

Emiko Zlatý Klondike přijela pouze na sobotu...

...a získala r.CAC

šéf pevnosti - náš generál Bélos!Mezinárodní výstava Mladá Boleslav 29. srpna 2010

Na výstavy do Mladé Boleslavi jezdíme moc rádi, a proto jsme si nemohli nechat ujít ani tu letošní mezinárodní - zakončující čas prázdnin! Rozhodní, zda jet, tady bylo jednoduché. Složitější bylo rozhodnout, koho z našich tibísků vlastně přihlásit... Bélos již má přiznané všechny šampionáty, kterých v Čechách může dosáhnout (a splněný má i Interchampionát F.C.I.), Orinek sice dospěláckým šampiónem ještě není, ale ani si tento titul letos nemůže splnit (pro český championát dospělých mu chybí pouze 1 CAC, který však musí získat až v následujícím roce, aby byla splněna podmínka dvou výstavních sezón), a Keysinka je totálně vylínaná... Nakonec jsme se ale rozhodli, že i přes ne zcela ideální kondici srsti pojede Key, protože právě jí chybí už jen jeden titul CAC k získání českého grandchampionátu.
Jak se ukázalo, výstavu v Mladé Boleslavi si oblíbila spousta vystavovatelů tibísků, a tak bylo nakonec přihlášeno 20 tibeťáčků, což vzhledem k letošní celkové účasti je slušný počet. Úloha posoudit naše plemeno tentokrát připadla gruziňskému rozhodčímu panu Iuzovi Beradzemu, který v ČR posuzuje často (není divu, přechodně žije v Praze) a i tibísky tu již posuzoval. Pan rozhodčí si každého hafan důkladně prohlédl v pohybu i postoji, a na jeho posuzování bylo vidět nejen to, jak se doposledka rozhoduje, ale i jasně stanovené pořadí ve třídách. Sympatické bylo i to, že si všechny pejsky po jejich posouzení a určení pořadí ještě vyfotil. Pro nás byl navíc verdikt pana rozhodčího moc příjemný - malý Uric porazil dva své starší konkurenty (včetně pejska anglického původu) a získal svůj první CAJC (ve svých 9ti měsících). Kadorek získal nejprve CAC a později i CACIB, Faenna po malé výstavní pauze získala na své druhé letošní výstavě i druhý CAC (a k tomu r.CACIB) a Keysinka se přes svůj handicap v teprve dorůstající srsti panu rozhodčímu tak líbila, že jí zadal CAC, CACIB a následně i BOB. Key tak splnila podmínky pro titul českého grandchampionátu a na dalších výstavách již nebude ostatním fenkám konkurovat (ještě bychom chtěli naši princezničku Keysinku prezentovat v zahraničí, kde ji k dokončení některých championátů ještě pár titulů chybí, ale na to je dost času - v nadcházející sezóně by se Kassiopea měla stát maminkou!).
Celou výstavu jsme si náležitě užili především také proto, že se nás u kruhu sešlo hodně skvělých přátel. Milá atmosféra, která panovala na výstavách před několika lety, se tak stále častěji k výstavnímu kruhu tibísků vrací - a v Boleslavi tomu nebylo jinak! Škoda, že tato výstava byla poslední českou výstavou, na které jsme se u kruhu tibísků takto sešli se svými známými - o speciálku budeme vystavovat v sousedním Slovensku, na národním Brnu a o mezinárodní Budějovice budu posuzovat ovčáky, a listopadovou Prahu nám zrušili... Moc se tedy těším na příjemná setkání v roce 2011!


Kompletní výsledky:

PSI třída dorostu Velmi nadějný 1 JETT Bohemia Maestro
třída mladých
Výborný 1, CAJC URIC Perla mahagon

Výborný 2 BALŮ Hyrkános

Výborný 3 Rosanley MARKO
mezitřída Výborný 1, CAC PUKKA SAHIB Chatanga
třída otevřená Výborný 1, CAC, r.CACIB ALISTAIR Zlatá Ina
Výborný 2, r.CAC BJORN AST An-Ki-Ro
třída šampiónů Výborný 1, CAC, CACIB KADOR Perla mahagon
FENY třída mladých Výborná 1, CAJC, Junior BOB
CASSANDRA Duhový kamínek

Výborná 2 TABEA Perla mahagon

Výborná 3 BRITANY Hyrkános
mezitřída Výborná 1, CAC CHOTAN Bedigebu
Výborná 2, r.CAC ALISA Barja
nenastoupila ARTEMIS Hyrkános
třída otevřená Výborná 1, CAC, r.CACIB FAENNA Perla mahagon
Výborná 2, r.CAC ALISHA Zlatá Ina
Výborná 3 FANTAGIRO Queen Daisy
Výborná 4 DOLMA Modrá písnička
Výborná IRIS Bohemia Maestro
třída vítězů Výborná 1, CAC, CACIB, BOB KASSIOPEA Perla mahagon

Fotografie:


PSI - třída dorostu:
Jett Bohemia Maestro - VN 1

třída mladých:
Uric Perla mahagon - V1, CAJC

Balů Harkános - V2

Rosanley Marko - V3

v mezitřídě se představil polský pes...

...Pukka Sahib Chatanga - V1, CAC

třída otevřená:
Alistair Zlatá Ina - V1, CAC, r.CACIB

Bjorn Ast An-Ki-Ro - V2, r.CAC

třída šampiónů:
Kador Perla mahagon - V1, CAC

psi o CACIB...

...a svůj první CACIB získal Kador!

FENY - třída mladých:
Cassandra Duhový kamínek - V1, CAJC a Junior BOB

premiéru ve třídě mladých měla mladičká...

...Tabea Perla mahagon - V2

Britany Hyrkános - V3

mezitřída:
Chotan Bedigebu - V1, CAC

Alisa Barja - V2

třída otevřená:
Faenna Perla mahagon - V1, CAC, r.CACIB

Alisha Zlatá Ina - V2, r.CAC

Fantagiro Queen Daisy - V3

Dolma Modrá písnička - V4

Iris Bohemia Maestro - V

třída šampiónů:
Kassiopea Perla mahagon - V1, CAC, CACIB

o BOB: Cassandra, Kador a Kassiopea...

...a vítězkou plemene se stala naše Keysi, která dokončila Grand championát!Národní výstava Mladá Boleslav 18. července 2010

Na výstavy do Mladé Boleslavi jezdíme hrozně rádi. Vždy nás zde přivítá krásné výstaviště, perfektní organizace, nádherně prostorný kruh..., a kromě toho se zde setkáme se spoustou známých. A i když letos mladoboleslavské národce nedělní počasí moc nepřálo (v sobotu jsme s australačkou vyběhali BOB za krásně slunného počasí), panovala nálada u kruhu přímo slunečná! U našeho stanu se sešla parta skvělých lidí, kteří občas ve výru zábavy a sdělování si dojmů zapomínali včas nastupovat do kruhu .
Tibeťáčků bylo přihlášeno 18, a i když to zpočátku vypadalo, že někteří nepřijeli (ale přijeli - jen po noční službě trochu později), účast byla nakonec 100%tní! Úkolu posoudit tuhle naší tibetskou sešlost se ujal pan Josef Němec.
Posuzování nezahájil pejsek ze třídy dorostu, ale rovnou mladí kluci, kde se představil nově importovaný pejsek Rosanley Marko, který porazil svého konkurenta a ve třídě zvítězil. Následovala mezitřída, ve které se předváděli dva tricolorní pejsci - náš Orin a Hurvínek Queen Daisy. Hurvínkovi se tentokrát vůbec nechtělo předvést, a tak měl Orinek cestu k CAC zjednodušenou. Ve třídě otevřené nastoupili tři chlapáci - zvítězil Alistair Zlatá Ina, kterému to výstavu od výstavy sluší čím dál víc! Ve třídě vítězů celkem jednoduše získal svůj další CAC Kadorek, který musel "porazit sám sebe". Radost však byla veliká - tímto titulem Kador získal poslední potřebné bodíky pro přiznání Klubového championa - gratulujeme! O Národního vítěze tedy nastoupil Orin Perla mahagon, Alistair Zlatá Ina a Kador Perla mahagon, a panu rozhodčímu se, k naší velké radosti, líbil nejvíce náš Orinek!
Mezitím, než byly posouzeni psíci, dorazil i dorostenec - Jett Bohemia Maestro, a jelikož pan rozhodčí souhlasil s tím, že jej posoudí dodatečně, mohl si z výstavního kruhu hrdě odnést Velmi nadějnou 1.
Prezentaci tibísčích holčiček zahájily dorostenky a Tabinka si do své sbírky přidává další Velmi nadějnou 1. Ve třídě mladých se představila jen jedna fenka - Cassandra Duhový kamínek, která bez problémů získala CAJC a o chvíli později porazila i svého zahraničního konkurenta a získala i titul Junior BOB. V mezitřídě se představily fenky dvě, a zde bylo výborně vidět, jak to vypadá, když je pejsek na výstavu připravený, a když není... Naprosto perfektně předvedená a skvěle se prezentující Artemis Hyrkános získala CAC, a zcela odlišně prezentovaná Iris Bohemia Maestro, které se nechtělo ani moc chodit, ani stát na stolku, odcházela s velmi dobrou. Ve třídě otevřené se po delší výstavní odmlce představila Faenna Perla mahagon - a s přehledem zvítězila před Alishou Zlatá Ina a Chrisaoris Perla mahagon (které se tentokrát také vůbec nechtělo chodit - trénink bude ještě potřeba...). Naše Keysi byla již tradičně vystavována ve vítězích, ale bohužel je nyní totálně mimo výstavní kondici (stejně, jako loni touto dobou, z ní máme tibetského naháče...). Přes handicap vylínané srsti si však CAC z kruhu odnesla, ale konkurovat Artemis a Faence si už nedovolila... Titul Národního vítěze získala Faenna Perla mahagon a my k němu majitelce Aničce móóóc gratulujeme!
Do soutěže o titul BOB tedy nastoupili Orin Perla mahagon, Faenna Perla mahagon a Cassandra Duhový kamínek (krásná a již velmi úspěšná mladá fenka z chovu Radky Cimbůrkové, která pochází z prvních štěňátek Faunuse Perla mahagon). A po jednom kolečku v pohybu bylo celkem rychle rozhodnuto - vítězem plemene se protentokrát stal náš Orinek!
Opět pro nás koncem posouzení tibísků v kruhu výstava nekončila. I když (nebo právě proto) tibeťáčci nejsou plemenem, které často zaujme v závěrečných soutěžích, jsme se opět závěreček hrdě účastnili (vždyť jak jinak má tibísek zaujmout, než tím, že se v těchto soutěžích bude pravidelně prezentovat). A čekání se tentokrát opravdu vyplatilo! Nejprve se Šárka s naším Allim probojovali do finále Junior Handlingu a získali krásné 2. místo, a potom sklízela úspěch už Tabinka! Tabea se prezentovala v soutěži o BIS dorostu, do které nastupují všichni Velmi nadějní 1 ze tříd dorostu - psi i feny. Nastoupil opravdu úctyhodný počet rozmanitých plemen, a Tabinka byla vybrána do užšího výběru 6ti nejlepších! Výběr se postupně zužoval, až zbyli 3 zástupci - německý pinč, bulmastif a tibeťáček Tabea, které se v této konkurenci povedlo zvítězit! Hrozně moc gratulujeme Tabince i její majitelce Ivance, která měla z Tabinčina úspěchu úžasnou radost (a to holky ani nevědí, že porazily i ročního pinče, který mezi dorostence nastoupil omylem!!!! - měl nastoupit až mezi mladé ).
No a pomalu přišla řada na IX. FCI skupinu, kde tibísky zastupoval Orinek. "Devítku" posuzoval pan rozhodčí z Polska a do užšího výběru si určil 9 psů, které si všechny nechal ještě samostatně předvést. Z tohoto výběru dále vyřadil 4 a Orinek zůstal mezi 5ti vítěznými! Načeš se přihodilo něco, co jsem ještě v závěrečkách neviděla - zcela mimo užší výběr stojící střední pudl, který se ani v užším výběru neprezentoval (protože do něho nebyl vybrán) se nenápadně přiblížil skupince 5ti vybraných... Zmatený pan rozhodčí tedy z nové šestice vyřadil psa, který mu byl nejblíže - a tím byl náš Orin. Taková zkušenost může docela pokazit náladu. Když jsem však slyšela (Orinka jsem nevystavovala, fotila jsem a stála kousek za stolky rozhodčích) nelibost ze strany většiny ostatních rozhodčích i slova "to přece nemůže", vím, že nejsem jediná, kdo si tohoto pudlíkova "manévru" všiml a kdo jej odsoudil... Příště, až získáme BOB, tak určitě zase do závěrečného kruhu nastoupíme, a třeba budeme mít větší štěstí! A třeba to bude opět v Mladé Boleslavi, kam se zase rádi podíváme už koncem srpna na výstavu, která bude mezinárodní, a na které se, doufáme, opět setkáme s tou bandou skvělých fajn lidiček!


Kompletní výsledky:

PSI třída dorostu Velmi nadějný 1 JETT Bohemia Maestro
třída mladých
Výborný 1, CAJC Rosanley MARKO

Výborný 2 BALŮ Hyrkános
mezitřída Výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 6. ORIN Perla mahagon

Velmi dobrý 2 HURVÍNEK Queen Daisy
třída otevřená Výborný 1, CAC ALISTAIR Zlatá Ina
Výborný 2, r.CAC FAUNUS Perla mahagon
Velmi dobrý 3 BJORN AST An-Ki-Ro
třída vítězů Výborný 1, CAC KADOR Perla mahagon
FENY třída dorostu Velmi nadějná 1, BIS Puppy
TABEA Perla mahagon

Velmi nadějná 2 DELIA Duhový kamínek
třída mladých Výborná 1, CAJC, Junior BOB CASSANDRA Duhový kamínek
mezitřída Výborná 1, CAC ARTEMIS Hyrkános
Velmi dobrá 2 IRIS Bohemia Maestro
třída otevřená Výborná 1, CAC, Národní vítěz FAENNA Perla mahagon
Výborná 2, r.CAC ALISHA Zlatá Ina
Velmi dobrá 3 CHRISAORIS Perla mahagon
třída vítězů Výborná 1, CAC KASSIOPEA Perla mahagon

Fotografie:


mladý import: Rosanley Marko - CAJC

v mezitřídě náš Orinek - CAC a později Národní vítěz i BOB

ve třídě otevřené zvítězil Alistair Zlatá Ina - CAC

před Faunusem Perla mahagon - r.CAC

ve třídě vítězů Kador Perla mahagon získal další CAC

fenky dorostenky - sobolí Delia Duhový kaminek - VN 2

a Tabea Perla mahagon - VN 1, což nebylo pro Tabinku dnes posledním vítězstvím!

mezitřída - perfektně prezentovaná Artemis Hyrkános - CAC

třída otevřená - Alisha Zlatá Ina, Chrisaoris Perla mahagon a Faenna Perla mahagon

Faenka - CAC a Národní vítěz

o Junior BOB: nad Markem vítězí Cassandra Duhový kamínek

o BOB: vítězí náš Orin Perla mahagon

v závěrečných soutěžích se nejprve s Šárkou "proběhl" Allister...

...a v Junior Handlingu se umístili na 2. místě

a to je již Tabinka v soutěži o nejlepšího dorostence...

...v silné konkurenci Tabea vítězí - BIS Puppy!

Orinek se v závěrečných soutěžích...

...krásně prezentoval a v IX.FCI skupině si vysloužil výběr mezi...

...6 nejlepších ("vykutálený" pudl není v záběru objektivu ani rozhodčího!)

pyšný Orin 


DUO - Mezinárodní výstava Pécs 12. & 13. června 2010
DUO - Mezinárodní výstava Varaždin 19. & 20. června 2010


Chovatelé psů díky svému koníčku mnoho na dovolené nejezdí - a když, tak na pejskařské. Nejinak je tomu u nás - naše dovolené jsou v nemalé míře doplněny výstavami... V uplynulých dvou letech jsme si dovču dopřáli v chorvatském Splitu, kde jsme se současně účastnili i čtyř nočních výstav. Letos jsme Split "vyměnili" za maďarskou Pécs a chorvatský Varaždin.
Již v pátek ráno jsme vyrazili i se dvěma našimi tibísky (Bélosem a Kassiopeou) a dceřinou australačkou směr Maďarsko. Do Pécse jsme přijeli (po malé objížďce způsobení ještě zatopenou silnicí po nedávných záplavách) již odpoledne a ještě jsme si prohlédli krásnou Pécs. V sobotu ráno jsme dorazili na výstaviště, kde nás přivítaly velké parkovací prostory v bezprostřední blízkosti výstavní haly, které byly doplněny travnatým pruhem se vzrostlými stromy - ideálním místem pro naše pejsky. Haly byly krásně prostorné, světlé, a především klimatizované! Sbor rozhodčích byl opravdu mezinárodní - z 19ti rozhodčích bylo pouhých 6 maďarských, další přijeli ze Slovinska, Chorvatska, Velké Británie, Švýcarska, Portugalska, Španělska, Dánska, Gibraltaru a dokonce z USA! O takovém sboru rozhodčích se nám v jiných zemích může pouze zdát... (je ale pravdou, že maďarští pořadatelé si na takovéto rozhodčí umí vydělat - výstavní poplatek za jednoho na dvojvýstavu hlášeného psa byl v přepočtu 4000 Kč).
V Maďarsku jsme čekali sice malou konkurenci, ale že naši tibeťáčci budou jedinými tibetskými španěly na výstavě, jsme netušili. V sobotu byly posouzeni maďarským rozhodčím panem Istvánem Csíkem (specialista na společenská plemena a především pudly), v neděli pak slovinskou rozhodčí paní Tatjánou Urek (také specialistka na společenská plemena). Oběma rozhodčím se Belísek i Keysinka líbili, a tak jim přidělili i příslušné tituly - po oba dny CAC i CACIB, Bélos se pak v sobotu i neděli stal i vítězem plemene (BOB). Dceřina australačka Dirty měla konkurenci větší - několik psů a fen maďarského chovu, a i ona se k naší radosti zahraničním rozhodčím (Chorvatsko a Portugalsko) líbila a získala po oba dny CAC a CACIB, v sobotu navíc i BOB a od uznávané švýcarské rozhodčí i BIG III.
Po příjemně stráveném víkendu jsme se pomalu (a to doslova, protože jsme si nejprve ještě pořádně prohlédli Pécs, a pak na cca 200 km dlouhé cestě navštívili několik dalších maďarských a chorvatských měst) přesunuli do chorvatského Varaždinu, kdy jsme strávili nádherný týden. Varaždin je středně velké, nádherně upravené městečko s úžasným hystorickým centrem a krásným hrádkem. Za každým rohem na Vás vykoukne menší, větší či velký park s perfektní úpravou, kam, světe div se, mohou psi! Za celý týden jsme nezažili jediný "křivý pohled" na naše hafany, zato mnoho obdivných, často doprovázených dotazy na to, zda je možné si psy pohladit, jaké je to plemeno a kdy a kde je "izložba" (výstava).
Konec víkendu (a naší dovolené) byl opět zasvěcen mezinárodní dvouvýstavě. I ve Varaždinu posuzovali zahraniční rozhodčí, ale jejich výčet již nebyl tak exotický - Chorvatsko 5, Slovinsko 1, Slovensko 2, Maďarsko 1 a Rakousko 1. Tibeťáčky posuzoval v sobotu pan Vibor Ježek z Chorvatska, v neděli pan Branislav Rajič ze Slovinska, a na rozdíl od Maďarska zde naši tibísci nebyli sami - přijeli i pejsek a fenka od Vesny Šiško (ch. st. Lobsang). Belísek i Keysinka zvítězili a opět si odvezli po dvou CAC i CACIB, Belísek i dva další BOB, ale zatímco v sobotu bylo rozhodnutí pana rozhodčího Vibore Ježka rychlé a jednoznačné, v neděli jsme dlouho nevěděli na čem jsme a jednu chvíli to vypadalo i snížení známek! Pan rozhodčí Branislav Rajič byl asi přesvědčen, že tibetský španěl smí mít pouze klešťový skus (nechce se mi věřit, že by snad hledal skus nůžkový, i když jeho posuňky na to chvílemi vypadaly) a pořád kroutil hlavou nad tím, že všichni předvedení tibísci mají předkus. "Zachránila" nás asi jen přítomnost hospitanta v kruhu, který nad výroky pana rozhodčího dost kulil oči a pořád pobrumlávat "correct..., correct...". Pan rozhodčí nakonec pokrčil rameny, mávnul rukou, a všechny tituly zadal........ Podobné zkušenosti máme už z poslední loňské splitské výstavy (kde všichni 3 naši tibísci, kteří patří k našim výstavně nejúspěšnějším, a to i v silné konkurenci a u uznávaných rozhodčích, od chorvatské rozhodčí dostali bez slůvka v posudky všichni védéčko). Kdo si tedy myslí, že zajet si na jihovýchod i s průměrným psem, musí znamenat získání titulů, je krapek na omylu - často je to totiž nemožné i s naprosto typickým a úspěšným hafanem.
Jsme moc rádi, že se ve Varaždinu zadařilo nejen našim tibískům, ale i astralačce, které se (ač zde jsme to opravdu nečekali) sjela velká konkurence - psi a feny z Holandska, Belgie, Polska, a dokonce i jedna fenka původem z USA (samozřejmě předváděná s Dirty ve stejné třídě...). Američanka v sobotu zvítězila nad Dirty, ale v neděli si Dirtynka nenechala nic líbit a americké fence v předvedení v pohybu "uběhla" o 3/4 kruhu! Rozhodčí, který kladl důraz nejen na stavbu těla, ale především na pohyb, určil jako vítězku Dirty a po chvíli ji mezi vítězkami z mezitřídy a třídy otevřené vybral i pro CACIB. Byli jsme šťastní a vůbec nám nevadilo, že BOB získal mladý holandský pejsek. Koneckonců kdy se povede porazit jedince ze země původu plemene (zvláště u plemen anglických, francouzských a amerických!), a Dirtynce se to povedlo již dvakrát!
Po výstavě jsme se velmi spokojení vydali na zpáteční cestu, a po více jak týdnu rádi dorazili k ostatním našim hafanům. Pro nejbližší týdny si žádnou další akci (výstavní ani jinou) neplánujem, a už se hrozně moc těšíme na štěňátka, která by se v průběhu července měla narodit Lamince a Uranii. Oběma holkám bříška krásně rostou, a zvláště Lamia vypadá, ža se jí narodí hned několik slůňátek (bříško rozměrů balónu už sotva nosí a jako velká překážka se ukazuje třeba i práh mezi dveřmi ), tak nám držte palce, ať vše dobře dopadne!!!


Fotografie:


příjezd do zajímavé...

...maďarské Pécse...

...s železničním muzeem...

...impozantními "doplňky"...

...nebo barvy měnící fontánou

Mezinárodní výstavy - tak už je to tady!...

...Belísek zaujak oba dny...

...získal 2 xCAC, 2 x CACIB a 2 x BOB...

...Keysinka byla také úspěšná - 2 x CAC a 2 x CACIB

po výstavě uvolnění...

...odpočinek...

...dobrá večeře (hej ty malá, pojď tudy!)...

...a postupný přesun...

...do malebného...

...Varaždinu

v útulném penzionu ve středu města se našim hafanům moc líbilo...

...co ti malí? - to jdou taky do kruhu???...

...Keysinka - opět 2 x CAC a 2 x CACIB...

...Belísek také 2 x CAC, 2 x CACIB i 2 x BOB!

Bélos si přivezl celkem 4 CAC, 4 CACIB a 4 BOB, a také krásné kokardy!Výstavní víkend 4. - 6. června 2010

Národní výstava Senec 4. června 2010
Mezinárodní výstava Nitra 6. června 2010
Speciální výstavy Budapest a Székesfehérvár 5. + 6. června 2010
Mezinárodní výstava Leszno 6. června 2010
Národní výstava Klatovy 6. června 2010

Většinu víkendů se koná jedna "dostupná" výstava (dostupnou zde myslím výstavu v ČR, nebo některém okolním státě). Pro první červnový víken se ale pořadatelům povedlo něco, co náruživí vystavovatelé moc rádi nevidí - uspořádat hned několik výstav v různých sousedních státech ve stejném termínu. Je to sice šance pro rozjetí se do více míst (na jedné výstavě pak není tak velká konkurevce), ale na druhé straně takovým výstavním maniakům, jako jsme my, to pěkně zamotá hlavu. Před uzávěrkami výstav jsem tak přemýšlela, kam vlastně naše tibísky přihlásit - a zvítězila polská mezinárodní výstava v Leszně (kam jsme kromě tibeťáčků přihlásili i dceřinu australačku) před českou národkou v Klatovech (kde se nám loni moc líbilo) a především slovenským výstavním víkendem - národní v Senci + mezinárodní "Grand Prix Slovekia" v Nitře (kam jezdíme pravidelně, a kde opravdu vystavujeme moc rádi). Po tom, co naše Keysi získala v květnu v Bratislavě 2 x r.CAC (jelikož je význam r.CAC na Slovensku jiný než v ČR, tak spojením s dříve získaným r.CAC na světovce tyto tři tituly nahradily jeden CAC a k slovenskému championátu tedy Keysince zbývalo získání 1 CAC) jsem se ale rozhodla k šibeniční myšlence - přihlásit Keysi na páteční národku do Sence (s nadějí, že to prostě nějak dopadne a na výstavu se Keysi nějak dostane...). Naše barvy ale tento víkend hájili i naše odchovy na výstavě v Klatovech, Nitře, a dokonce i v Maďarsku. A jak to vše probíhalo a dopadlo? - skvěle!!!
Šárka se v pátek ráno vypravila s našimi známými do Sence, kde Keysi hravě získala CAC i BOB. V sobotu naši známí ještě vystavovali své psy v Nitře a v noci se všichni přesunuli do Lezsna. V Leszně jsme mezitím s australačkou v sobotu vyběhali CWC a CACIB a následně pak v neděli s tibeťáčky získali další cenné tituly. Po delší době se na výstavě prezentovat Allister, který zvítězil a dokončil tak svůj další šampionát - ten nejvyšší - INTERCHAMPION F.C.I. Orin s Keysinkou si svými prvními CWC otevřeli cestu k polským šampionátům. V Leszně bylo krásně - sluníčko a snad až moc velké vedro. Nádherný prostorný areál v bezprostřední blízkosti sportovního letiště (celé dny jsme mohli sledovat nejen prezentaci psů různých plemen, ale neméně zajímavou prezentaci letadel a vzlet vyhlídkového balónu). Prostě z tohoto víkendu se stal i úžasný výlet! (jen na fotka z průběhu posuzování prostě nebyl čas - tibísci byli prezentováni 4, z toho 3 naši, a tak jsme sotva stíhali prohazovat kartáče, vodítka a čísla...). Fotky jsme tedy pořídili v klidný sobotní večer na téměř prázdném výstavišti
.
V Maďarsku se v Budapešti konaly hned dvě klubem pořádané výstavy - klubová a speciální. Perfekt Lady Perla mahagon, která se výstav účastní velmi často a už od štěňátkovského věku, opět bodovala! Na klubové výstavě získala CAJC, Klubový vítěz mladých a BOB, na speciální výstavě CAJC a BOB a v neděli na národní výstavě v Sékesfehérváru poprvé v mezitřídě tituly CAC a BOB - MOC GRATULUJEME!!!
V neděli na mezinárodní výstavě v Nitře se u velmi přísného pana rozhodčího Veli-Pekka Kumpumäkyho z Finska (již jednou v Nitře posuzoval a tenkrát padalo mnoho Velmi dobrých...) prezentovali i tibísci Ingrid Visolajské - Amor Perla mahagon a Odette Perla mahagon. V konkurenci oba získali krásné tituly CAC, CACIB a Grand Prix Slovakia Winner, a Amorko se stal i vítězem plemene - BOB. I jim samozřejmě moc GRATULUJEME!!!
A v domácích Klatovech zastupovalo svojí rodnou chovatelskou stanici hned několik tibeťáčků - mladičká Tabea, její starší (i když stále ještě velmi mladý) kamarád Kador (oba bydlí u Ivči Novákové - ch. st. Kežur), dvě "kutinky" Miss a Princess (paní Svárkovské - ch. st. Cinderella´s Ranch), elegán se svojí kráskou - Faunus a Chrisaoris (Radky Cimbůrkové - ch. st. Duhový kamínek) a malá černá Romance (manželů Mihokových). Tibeťáčky měla v Klatovech posuzovat paní rozhodčí z Ruska, ale vzhledem k její precizní práci (rozuměj velmi zdlouhavé a doslova nekončící posuzování pudlů) musel být pro tibeťáčky přidělen jiný rozhodčí, kterým byl pan Miodrag Vreteničič z Černé Hory. Pan Vreteničič posuzoval i v sobotu a vůbec nešetřil známkami Velmi dobrá a Dobrá! O to milejší zjištění je, že i u tak přísného rozhodčího čeští tibeťáčci uspěli bez ztráty květinky - všichni obdrželi nejvyšší možná ocenění! Všem gratulujeme a jsme moc rádi, že právě tibísci z Perly mahagon si těch titulů odvezli nejvíce. Největší gratulace tentokrát ale patří Radce Cimbůrkové, která s Fauníkem musela překonat nervozitu, do kruhu se vracet několikrát, a získat nakonec CAC, Národní vítěz a BOB (kdo ví, jak Radka výstavy svých tibeťáčků prožívá, jistě uzná, že gratulace jsou opravdu oprávněné!). Na ostatní (výsledky po jednotlivými fotkami) ale samozřejmě nezapomínáme - gratulujeme, a především děkujeme za skvělou prezentaci našeho chovu - bez lidí, kteří s nadšením objíždí výstavy, na které své psíky pečlivě připravují, by výsledky chovatelského snažení prostě nebyli vidět... MOC DÍKY a už se těšíme, až se setkáme na národce v Mladé Boleslavi (i když my se mezitím ještě vypravíme na jeden zahraniční výstavní vílet).
Za možnost uveřejnění fotek našich odchovů z výstav v Nitře, Pešti a Klatovech děkujeme majitelům a autorům....


Fotografie:


Kassioppea na NVP Senec - CAC, BOB a dokončen SLOVENSKÝ CHAMPION

"přejezd" do polského Leszna...

...výstaviště bylo hned vedle letiště

Orin získal CWC a r.CACIB...

...Kassiopea také získala CWC a r.CACIB...

...a Allister CWC, CACIB, BOB a dokončen INTERCHAMPION

v Maďarski zatím získala Perfect Lady 2 x CAJC, CAC a 3 x BOB

ve slovenské Nitře si Odette vybojovala CAC, CACIB a Grand Prix Slovakia Winner...

...i Amor získal CAC, CACIB, GPSW a také BOB a dokončen GRAND CHAMPION

v Klatovech Romance získala svůj již druhý CAJC i Junior BOB...

...Princess získala Výbornou 2...

...Miss svůj první CAC...

...Chrisaoris také CAC, ale již druhý...

...Kador další CAC (ten jich má již do sbírky vícero)...

...a největší úspěch slavil Faunus - CAC, Národní vítěz a BOB!Klubová výstava tibetských španělů Lysá nad Labem 29. května 2010

Klubová výstava tibetských španělů se již čtvrtým rokem koná v krásném výstavním areálu Lysé nad Labem. Třikrát po sobě to byla výstava "hlavní", tedy ta, se zadáním titulů Klubový vítěz. Letos se tento titul "přesunul" na Moravu a v Lysé se tedy kromě titulů CAC, CAJC a BOB zadávaly tituly Nejlepší dospělý pes a Nejlepší dospělá fena.
Ač se letos početní účast tibetských španělů na výstavách značně snížila, počet přihlášených TŠ do Lysé byl opravdu značný - 24 přihlášených psů a fen, kteří všichni na výstavu přijeli a byli posouzeni. Takovýto počet svědčí o oblíbenosti této prestižní výstavy a zájmu českých vystavovatelů o prezentaci svých tibbies (na moravské klubovce se oproti tomu předvedlo jen 13 tiběťáčků).
Na výstavu jsme přijeli se čtyřmi našimi hafany - Keysinkou, Orinkem, Belískem, a po delší odmlce i s veteránem Rangpem (koneckonců klubovka je významnou prestižní výstavou, a sluší se, aby i veterán se přijel prezentovat ). Na výstavu ale přijeli také tibísci, kteří se u nás narodili, ale kteří žijí v jiných rodinách - naše odchovy. Majitelům patří dík, že se se svými tibeťáčky výstav účastní a prezentují tak naši chovatelskou práci - DÍKY! Přijeli Kadorek s Tabinkou, a přijela i Romance. Také ale přijeli děti našich odchovů - Balů a Brittany Hyrkénos (potomci Yantanee Perla mahagon), Duffy Bohemian by Birth (syn našeho Allistera a Fatumy Perla mahagon), a přijela i Cassandra Duhový kamínek (dcera Faunuse Perla mahagon a Métis Perla mahagon).
Posuzování se zhostil pan Andráš Polgár, a jsme moc rádi, že se naši tibeťáčci panu rozhodčímu líbili. Keysinka získala titul Nejlepší dospělé feny (a získáním dalšího CAC si tak otevřela cestu k titulu Český Grand šampión), Orinek s Kadorkem získali CAC (Kador tím dokončil Českého šampióna), Belísek získal kromě titulu CAC a Nejlepší dospělý pes i BOB - Vítěz plemene (a dokončil si titul Český Grand šampión) a Reny se stal Nejlepším veteránem - psem a druhým nejlepším veteránem výstavy ze všech plemen (r.BIS Veterán). Malá Tabinka se opět prošla ve třídě dorostu (a opět získala známku Velmi nadějná) a jen Romanci se protentokát nedařilo (příště to bude určitě lepší!).
Výstavu jsme si patřičně užili při setkání s přáteli (a myslím si, že příjemnou atmosféru si vychutnali všichni). Všem zúčastněným gratulujeme k ocenění - a především Sagince (Sagarmatha Modrá písnička), která stejně jako Reny bodovala i v závěrečných soutěžích! A už se těšíme na příští milá setkání!!!


Kompletní výsledky:

PSI třída dorostu Velmi nadějný 1, Nejlepší pes dorostu BALŮ Hyrkános

Velmi nadějný 2 DUFFY Bohemian by Birth
mezitřída Výborný 1, CAC ORIN Perla mahagon

Velmi dobrý 2 ETTIEN Zlatý Klondike
třída otevřená Výborný 1, CAC KADOR Perla mahagon
Výborný 2, r.CAC ALISTAIR Zlatá Ina
Velmi dobrý 3 Jannock´s US MAVERICK
třída vítězů Výborný 1, CAC, Nejlepší dospělý pes, BOB BÉLOS Perla mahagon

Výborný 2, r.CAC Yotisha´s X-MAN
třída veteránů Výborný 1, Nejlepší veterán, r.BIS-Veterán
RANGPO Modrá písnička
FENY třída dorostu Velmi nadějná 1, Nejlepší fenka dorostu
CASSANDRA Duhový kamínek

Velmi nadějná 2 TABEA Perla mahagon
třída mladých Velmi dobrá 1 BRITANY Hyrkános
Velmi dobrá 2 ROMANCE Perla mahagon
mezitřída Výborná 1, CAC EVE Zlatý Klondike
Výborná 2, r.CAC CHOTAN Bedigebu
Výborná 3 ELEANOR Zlatý Klondike
Velmi dobrá 4 ALISA Blondella
třída otevřená Výborná 1, CAC CATALINA Honzíkova cesta
Výborná 2, r.CAC ALISHA Zlatá Ina
Výborná 3 CALBY Blondella
Velmi dobrá 4 FANTAGIRO Queen Daisy
třída vítězů Výborná 1, CAC, Nejlepší dospělá fena KASSIOPEA Perla mahagon
třída veteránů Výborná 1, Nejlepší veteránka, Veterán BOB, 3. BIS-Veteránka SAGARMATHA Modrá písnička

Fotografie:


poháry pro vítěze

psi ve třídě dorostu: Balů Hyrkános - VN 1

Duffy Bohemian by Birth - VN 2

psi v mezitřídě: Orin Perla mahagon - CAC

Ettien Zlatý Klondike - VD 2

psi ve třídě otevřené: Kador Perla mahagon - CAC

Alistair Zlatá Ina - r.CAC

Jannock´s US Maverick - VD 3

psi ve třídě vítězů: Bélos Perla mahagon - CAC

Jotisha´s X-Man - r.CAC

pes ve třídě veteránů: Rangpo Modrá písnička - Nejlepší veterán

fenky ve třídě dorostu: Cassandra Duhový kamínek - VN 1

Tabea Perla mahagon - VN 2

fenky ve třídě mladých: Britany Hyrkános - VD 1

Romance Perla mahagon - VD 2

fenky v mezitřídě otevřené: Eve Zlatý Klondike - CAC

Chotan Bedigebu - r.CAC

Eleanor Zlatý Klondike - V3

Alisa Blondella - VD 4

fenky ve třídě otevřené: Catalina Honzíkova cesta - CAC

Alisha Zlatá Ina - r.CAC

Alby Blondella - V3

Fantagiro Queen Daisy - VD 4

fenka ve třídě vítězů: Kassiopea Perla mahagon - CAC

fenka ve třídě veteránů - Sagarmatha Modrá písnička - Nejlepší veteránka, Veterán BOB

titul Nejlepší dospělou fena získala naše Kassiopea

titul Nejlepší dospělý pes a současně i BOB získal náš Bélos

Rangpo Modrá písnička se v závěrečných soutěžích stal...

...2. nejlepším veteránem výstavy a získal titul r.BIS-Veterán...

...a Sagarmatha Modrá písnička získala 3. místo mezi všemi veteránkami!

Šárka s Belískem opět zvítězili v soutěži Junior Handling

naši tibísci: Orin Perla mahagon - V1, CAC

Rangpo Modrá písnička - V1, Nejlepší veterán, r.BIS-Veterán

Kassiopea Perla mahagon - V1, CAC, Nejlepší dospělá fena

Bélos Perla mahagon - V1, CAC, Nejlepší dospělý pes, BOBSpring DuoDanube - Mezinárodní výstava Bratislava & F.C.I. Středo-východoevropská výstava Bratislava 15.+ 16. května 2010


Mezinárodní výstava psů Litoměřice 23. května 2010

Minulé týdny pro nás byly velmi hektické a pracovní... Jako každým rokem jsme se podíleli na přípravě i průběhu litoměřické mezinárodní výstavy. Jsem moc ráda, že jsme mohli týden před výstavou vysadit a zajet si "odpočinkově" zavystavovat do Bratislavy, kde se konala nejen již tradiční jarní dvouvýstava s názvem SpringDuoDanube, ale tentokrát byla sobotní mezinárodní výstava zatraktivněna možností získání nominací pro Cruft´s 2011, a v neděli se dokonce konala F.C.I. Středo-východoevropská výstava.
Tibetských španělů tentokrát opravdu mnoho přihlášeno nebylo, a shodou okolností přijeli tibísci především z našeho chovu (jedna fenka z Maďarska, ostatní z ČR). V neděli se k nim přidal ještě jeden polský pejsek. V sobotu posoudila tibeťáčky slovenská paní rozhodčí Iveta Vojteková, v neděli pak známý (a přísný) pan rozhodčí z Rumunska - Cristian Stefanescu.
Sobotní posuzování probíhalo v klidné a milé atmosféře a nějaký ten titul získal každý z předvedených tibeťáčků (kromě malého Urica, který si odnesl za nádherné předvedení krásný posudek, ale ve třídě dorostu prostě ještě žádný z titulů získat nemohl). Naše Keysi "vyfasovala" do třídy velkou konkurentku - svojí polosestru Yantanee, která přijela ve vynikající výstavní kondici a také hravě Keysinku porazila (Keysi však získala i r.CACIB nad fenkou z mezitřídy). Yantanee pak pro změnu hravě porazil další její polobráška Bélos, který získal BOB. Cruft´s kvalifikaci na této výstavě získal tedy Bélos, Yantanee a také mladičká Perfect Lady Perla mahagon (právě tato fenka přijela z Maďarska), která jej získala spolu s titulem CAJC. Na výstavě nás doprovázela ještě dvě naše šestiměsíční štěňátka Thétis (alias Tetka) a Unix (Nick). Oba tito naši mrňousci se tu prvně měli setkat se svojí budoucí rodinou - velmi milou chovatelkou z Kieva (v ČR zůstávali tak dluho proto, aby tu ještě mohli absolvovat všechna očkování a také sérologická vyšetření, která v budoucnu bodou potřebovat na vstup do EU, kam budou jezdit na výstavy...) S našimi drobečky jsme se loučili s těžkým srdcem (především malá Tetka mi svojí úžasnou povahou velmi přirostla k srdci), ale víme, že se u paní Alenky budou mít skvěle! Dnes už i víme, že dojeli v pořádku domů a rychle si na nový domov zvykají.
Během dopoledne se začalo rapidně horšit počasí a začal foukat opravdu silný vítr lámající větve (ještě že výstava byla "schována" v krytých halách Bratislavské Incheby), a odpoledne se k němu přidal i vytrvalý déšť. V Bratislavě vždy zůstáváme v Petržalce, a jen si večer s pejsky zajdeme pěšky do centra staré Bratislavy na dobrou večeři. Kvůli dešti jsme se ale rozhodli, že si tentokrát do Bratislavy zajedeme. Jenže.... Najít místo pro zaparkování v centru Bratislavy se ukázalo jako nemožné! Po půlhodince projíždění uličkami jsme se raději vrátili do Petržalky, zaparkovali u výstaviště pod Novým mostem, a odhodlali se vyrazit pěšky přes most (naštěstí chodník na mostě je perfektně krytý). Sebou jsme vzali jen dva psy (Orinek s Keysinkou čekali v autě, protože jiná možnost tentokrát opravdu nebyla) - Belíska a australačku Dirty. Vrátili jsme se sice vyfoukaní, částečně zmoklí (v takovém větru deštník moc nepomůže), ale také dobře najedení a naši hafani dokonce s profesionální úpravou srsti (cestou tam zmokli, cestou zpět je vyfoukal silný vítr, takže srst byla opravdu jak ze salónu ).
Druhý den nás čekalo o poznání přísnější posuzování - pan rozhodčí s výbornými šetřil a zadával je pouze jedincům kteří se mu jednak velmi líbili, a kteří byli i výborně prezentováni. Před námi v našem kruhu šla na řadu jiná plemena a my jen koukali, jak se výsledková listina hemží velmi dobrými, dobrými, nebo výbornými bez titulů... Jsem moc ráda, že tibeťáčci, kteří se na této výstavě představili (a kteří většinou měli ve jméně naši chovatelskou stanici), získali všichni známku Výbornou! O jediné velmi dobré pan rozhodčí přemýšlel u polského psa ve třídě šampiónů, který nechtěl moc chodit. Nakonec, po tom, co se přeci jen rozešel, i jemu výbornou (s pořadím 2) přidělil, ale bez titulu r.CAC. Ve fenkách byl již více skoupý - mladá krásná Perfect Lady se mu tentokrát moc nelíbila - fenka získala známku výbornou 1, ale titul CAJC také bohužel ne (Ladynka si to ale vynahradila hned příští víkend dvojím CAJC a Klubovým vítězem mladých ). Stejně (Výborná 1 bez titulu) dopadla ještě Artemis Hyrkános. Ostatní tibeťáčci (včetně Kadorka, který přijel až na nedělní výstavu) si ke známce Výborný odnesli i tituly. Vyspělá Yantanee opět hravě porazila Keysinku, a stejně hravě tentokrát i Belíska, takže sobotní titul Vítěze plemene sice neputoval k nám domů, ale v Perle mahagon zůstal! No a Belísek s Yantanee si ke svým titulům ještě přidali jeden z nejcennějších FCI titulů - Central East European Winner!
Uplynul necelý týden, a my se opět setkáváme na výstavě v Litoměřicích. Jsem moc ráda, že naše Šárka už zastane hodně práce u kruhu i samotné vystavování, protože v Litoměřicích bych jinak vystavovat nemohla. S její pomocí se ale vše zvládlo, a tak jsme prožili další skvělý víkend, výstavu s krásným počasím, přísným, ale spravedlivým a profesionálním posuzováním tibísků, a milým setkáním s přáteli!
Tibeťáčků do Litoměřic přijelo jen 9, což znamenalo málopočetné obsazení tříd (po dvou byly jen fenky v dorostu a šampiónech), ale nikoli automatické získání titulů... Posuzování napa Miroslawa Redlickeho (který tibeťáčky přijel posoudit z povodněmi ničeného Polska) již někteří čeští vystavovatelé znají - jednak ti, co jezdí občas na výstavy do Polska, a jednak ti, kteří pamatují jednu z klubovek v pražských Vojanových sadech, kde tenkrát právě tento rozhodčí posuzoval, a kde se zdaleka nazadávala jen známka "Výborná"... A nebylo tomu jinak ani dnes v Litoměřicích. Moc mě mrzí, že jedna z velmi dobrých vyšla i na Kimika (Kador Perla mahagon), který má nějak na Litoměřice smůlu - do svého rodiště se vrací rád, ale zatím si z litoměřické výstavy odvezl své jediné dvě velmi dobré...., příští rok se to ale určitě změní!!!!). Ještě jedna velmi dobrá padla mezi fenkami, ostatní tibísci již získali známku nejvyšší, a většinou i ten titul. Vítězství v plemeni (BOB) získala bez dlouhého rozmýšlení naše Kassiopea.
Posuzování tibeťáčků se tentokrát úžasně časově křížilo s Junior Handlingem, takže Šárka málem nestihla svojí oblíbenou soutěž. Naštěstí pan rozhodčí měl pro tyhle časové fofry pochopení, a semifinálové kolo o chvilku odložil. Šárka s Belískem tak stihla absolvovat jak předkolo, tak semifinále, a ještě si ve finálovém závěrečném kruhu "vyběhat" vítězství! Keysinku jsme ale do závěreček tentokrát nebrali, a to z jednoho jediného důvodu - to už jsme opravdu nestihli.
Všem tibeťáčkům, kteří na litoměřickou či bratislavské výstavy přijeli, gratulujeme k umístění, a těm, kteří mají v přívlastku Perlu mahagon moc děkujeme za skvělou prezentaci našeho chovu (a to nejen na těchto výstavách, ale i na všech ostatních, kterých se hojně účastní)! A se všemi se těšíme na příští setlání!!!


Kompletní výsledky - MVP Bratislava 15.5.2010:

PSI třída dorostu Velmi nadějný URIC Perla mahagon
mezitřída Výborný 1, CAC, r.CACIB ORIN Perla mahagon
třída šampiónů Výborný 1, CAC, CACIB, Cruft´s kval., BOB BÉLOS Perla mahagon
FENY třída mladých Výborná 1, CAJC, Cruft´s kvalifikace
PERFECT LADY Perla mahagon
mezitřída Výborná 1, CAC ARTERMIS Hyrkános
třída šampiónů Výborná 1, CAC, CACIB, Cruft´s kvalifikace YANTANEE Perla mahagon
Výborná 2, r.CAC, r.CACIB KASSIOPEA Perla mahagon

Kompletní výsledky - S-V EVP Bratislava 16.5.2010:

PSI třída dorostu Velmi nadějný URIC Perla mahagon
mezitřída Výborný 1, CAC ORIN Perla mahagon
třída otevřená Výborný 1, CAC, r.CACIB KADOR Perla mahagon
třída šampiónů Výborný 1, CAC, CACIB, Central-East European Winner BÉLOS Perla mahagon

Výborný 2 (bez titulu) ARNI Gang Cziki
FENY třída mladých Výborná 1 (bez titulu)
PERFECT LADY Perla mahagon
mezitřída Výborná 1 (bez titulu) ARTERMIS Hyrkános
třída šampiónů Výborná 1, CAC, CACIB, Central-East European Winner, BOB YANTANEE Perla mahagon
Výborná 2, r.CAC, r.CACIB KASSIOPEA Perla mahagon

Fotografie - MVP Bratislava 15.+ 16.5.2010:


naše vymazlená a milovaná miminka - Thétis Perla mahagon a...

...Unix Perla mahagon - poslední fota před odjezdem do Kieva

Uric Perla mahagon - za pěkné předvedení dostal nový "obleček"

dva "CACIBové" sobotní výstavy - Bélos (BOB) a Yantanee Perla mahagon...

...a stejní tibísci získali CACIB i v neděli (BOB tentokrát získala Yantanee)

Kompletní výsledky - MVP Litoměřice 23.5.2010:

PSI třída dorostu Velmi nadějný 1 URIC Perla mahagon
mezitřída Výborný 1, CAC, r.CACIB ORIN Perla mahagon
třída otevřená Velmi dobrý 1 KADOR Perla mahagon
třída šampiónů Výborný 1, CAC, CACIB BÉLOS Perla mahagon
FENY třída dorostu Velmi nadějná 1
TABEA Perla mahagon

Velmi nadějná 2 CASSANDRA Duhový kamínek
třída otevřená Velmi dobrá 1 CATALINA Honzíkova cesta
třída šampiónů Výborná 1, CAC, CACIB, BOB KASSIOPEA Perla mahagon
Výborná 2 (bez titulu) ALICE Zlatá Ina

Fotografie - MVP Litoměřice 23.5.2010:


Tabea Perla mahagon - Velmi nadějná 1

Kador Perla mahagon - protentokrát jen VD1

Orin Perla mahagon - CAC, r.CACIB

Kassipea Perla mahagon - CAC, CACIB a BOB

Bélos Perla mahagon - CAC, CACIB a s Šárkou vítězové Junior HandlinguMezinárodní výstava psů Praha 2. května 2010

Bylo brzké ráno - 1. máj...... a my jsme vyrazili na Mezinárodní výstavu do pražských Letňan. V sobotu prvního sice jen s australačkou, ale o den později, v neděli 2. května naši výpravu doplnili i tibeťáčci v letošní "osvědčené" sestavě - Bélos, Kassiopea a Orin. Sobotní sluníčko vystřídalo nedělní zataženo (zatím naštěstí bez deště, který se dostavil až odpoledne cestou domů, ale to bychom předbíhali), ale atmosféra u kruhu tibeťáčků byla naprosto slunečná - setkání se "stejně postiženými" přáteli a jejich tibísky bylo milé, a i přes nepříliš pozitivní výsledky hodnocení pejsků a fen v našem kruhu vydržela všem dobrá nálada až do konce.
Tibetské španěly (přihlášeno jich bylo 20 a jen jedna fenka nepřijela) měl původně posuzovat zahraniční rozhodčí. Podle původního návrhu klubu pan Müller ze Švýcarska, jehož delegace byla později v propozicích změněna na chorvatského rozhodčího z Bulharska pana Kuzelje a pana Oliveiru z Portugalska. Nicméně tito zajímaví rozhodčí (zajímaví především proto, že jejich názor na české tibeťáčky by byl nový - ještě tu tibetské španěly nikdy neposuzovali) byli po uzávěrce výstavy změněny na paní Dr. Jaroslavu Ovesnou. Po příjezdu na výstavu a přečtení si tabule u našeho kruhu jsme však zaznamenali další změnu - tibeťáčky bude dnes posuzovat pan Miroslav Václavík, o jehož přísnosti (stejně tak ale profesionalitě a spravedlivosti) se mezi pejskaři hodně mluví. Přísnost posuzování se potvrdila už u plemen, která se v našem kruhu posuzovala před tibeťáčky - známku "Výbornou" získal většinou jen jeden, výjimečně dva jedinci z jedné třídy, a zdaleka ne všem V1 a V2 byly uděleny tituly (nutno si uvědomit, že podle platných předpisů není žádný titul nárokový, a má být zadám jen při mimořádných kvalitách jedince - to pro ty čtenáře, kteří si ve způsobu udělování titulů nejsou jistí); a známka "Výborná" nebylo to jediné, co bylo v kruhu udělováno - nešetřilo se "Velmi dobrými" a padly i nějaké "Dobré". Jsme opravdu moc rádi, že nejen naši tři tibísci, ale i všichni ostatní "perličkáři", i na dnešní výstavě uspěli!!! Perla mahagon se tak pro dnešek stala chovatelskou stanicí, která si v kruhu "vyběhala" jen ty nejlepší známky (tj. ve třídě štěňat "Velmi nadějnou" a od třídy mladých samé "Výborné"). Naši hafani si odvezli spoustu titulů (viz tabulka kompletních výsledků níže) a Bélos s Yantanee i kvalifikaci pro Cruft´s. Belísek získáním svého 17. CACIBu (těch 16 předchozích získal během jednoho roku) splnil podmínky pro přiznání titulu Interchampiona krásy F.C.I. a Keysinčin r.CAC si naše malá princezna může počítat jako CAC, protože jej získala za českou šampiónkou - svojí starší polosestrou Yantanee (takže CAC přichází na Keysi). Belísek se stal i vítězem plemene a tak mohl tibeťáčky prezentovat i v závěrečných soutěžích, čehož se ujal skvěle (i když jako obvykle tibeťáček v závěrečkách nezaujal, pozornost rakouského rozhodčího posuzujícího IX. FCI skupinu se upírala především k pudlům). Bohužel většina ostatních tibeťáčků nemělo na výstavě takové štěstí jako naše "perličky" a odneslo si v lepším případě známku "Výbornou" bez titulu, v tom horším "Velmi dobrou" a padla i jedna "Dobrá". Posuzování prostě bylo tentokrát opravdu přísné (ale není to zdaleka prvně - například loni z nedělního brněnského DuoCacib odjíždělo s velmi dobrou nebo dobrou daleko víc tibísků!) a příště to určitě bude zase lepší, tak neházejte flintu do žita!
Závěrečné soutěže (zúčastnili jsme se jich jak v sobotu, tak v neděli) byly uspořádány honosně a program byl pestrý. Celými soutěžemi po oba dny prováděla sice nová, ale perfektně sehraná moderátorská dvojice - vzájemně se skvěle doplňující Veronika Kučerová-Chrpová (za kynologickou polovinu) a Karel Voříšek (za zábavnou polovinu). Diváci viděli jak ukázky psích pomocníků Helppes centra, tak pražské mažoretky a tanec se psy. V závěrečných soutěžích se po oba dny mihla i naše Šárka, i když si tentokrát pro soutěž Junior Handlingu nevybrala tibeťáčka. V sobotu i v neděli obsadila v silné konkurenci (po oba dny kolem 20ti semifinalistů ve starší kategorii) krásné druhé místo.
No a co nás čeká? Určitě milá přátelská setkání na příštích výstavách! S některými nadšenci se setkáme už za 2 týdny na SpringDuoDanube v Bratislavě, s ostatními o týden později na mezinárodce v Litoměřicích či hned následující víkend při klubovce v Lysé nad Labem. Tak si budem držet palce, ať výsledky všech tibísků na těchto výstavách jsou positivnější!
A opět nesmím zapomenou na malou Ladynku - Perfect Lady Perla mahagon se tento víkend účastnila slovenské národky v Bánské Bystrici a opět nám udělala ohromnou radost - získala CAJC a BOB, a splnila tak podmínky pro svůj již třetí juniorchampionát - tentokrát slovenský!


Kompletní výsledky:

PSI mezitřída Výborný 1, CAC ORIN Perla mahagon
třída otevřená Výborný 1, CAC, r.CACIB KADOR Perla mahagon

Výborný 2 (bez titulu) ALISTAIR Zlatá Ina

Dobrá Jannock´s US MAVERICK
třída šampiónů Výborný 1, CAC, CACIB, Cruft´s kval., BOB BÉLOS Perla mahagon

Velmi dobrý 2 Yotisha´s X-MAN
Velmi dobrý 3
BONIFÁC ze Soví zahrady
FENY třída štěňat Velmi nadějná 1
TABEA Perla mahagon
třída dorostu nenastoupila CASSANDRA Duhový kamínek
třída mladých Výborná 1 (bez titulu) ROMANCE Perla mahagon
mezitřída Výborná 1, CAC EVE Zlatý Klondike
Výborná 2 (bez titulu) ARTEMIS Hyrkános
Výborná 3 ALBY Blondella
Velmi dobrá 4 ELEANOR Zlatý Klondike
třída otevřená Výborná 1, CAC ALISHA Zlatá Ina
Velmi dobrá 2 CATALINA Honzíkova cesta
třída šampiónů Výborná 1, CAC, CACIB, Cruft´s kvalifikace YANTANEE Perla mahagon
Výborná 2, r.CAC, r.CACIB KASSIOPEA Perla mahagon
Výborná 3 Jannock´s VASUKI
Velmi dobrá 4 ALICE Zlatá Ina

Fotografie:


Orin Perla mahagon - CAC

Kador Perla mahagon - CAC, r.CACIB

Alistair Zlatá Ina - V2

Jannock´s US Maverick - D

Bélos Perla mahagon - CAC, CACIB a BOB

Yotisha´s X-Man - VD 2

Bonifác ze Soví zahrady - VD 3

Tabea Perla mahagon - VN1

Romance Perla mahagon - V1

Eve Zlatý Klondike - CAC

Artemis Hyrkános - V2

Alby Blondella - V3

Eleanor Zlatý Klondike - VD 4

Alisha Zlatá Ina - V1

Catalina Honzíkova cesta - VD 2

Yantanee Perla mahagon - CAC, CACIB

Kassiopea Perla mahagon - r.CAC, r.CACIB

Jannock´s Vasuki - V3

Alice Zlatá Ina - VD 4

kvalifikaci pro Cruft´s 2011 získal Bélos a Yantanee

malá Tabea nám zapózovala u jezírka...

...fotil se i její kamarád Kadorek...

...jeho sestra Keysinka...

...a jejich taťka Bélos!

naše úspěšná trojka

moderátoři závěreček - Veronika Kučerová s Karlem Voříškem

úžasný tanec se psy - zcela netradičně se dvěma pejsky naráz!

Belísek v závěrečných soutěžích

Šárka tentokrát v Junior Handlingu v sobotu se Skye terrierem druhé místo...

...a stejně tak v neděli s královským pudlemMezinárodní výstava psů České Budějovice 25. dubna 2010

Naší letošní první českou "velkou" výstavou se stala MVP v Českých Budějovicích. Na výstavě jsme byli již od soboty, a tak jsme v neděli - výstavní den tibetských španělů, dorazily brzy a skvěle odpočatí.
Tibeťáčků letos asi nebude chodit po výstavách tolik, jak jsme tomu byli zvyklí v minulých dvou letech (krize hold dolehá všude), i tak se jich ale sjelo 14 (jen jedna fenka nedorazila - bude mít štěňátka a v těchto dnech prostě chtě-nechtě musela mít přístup mezi hodně pejsků zakázaný). Tibetské španěly měl původně posuzovat pan Němec, výstava ale změnila rozhodčího a tak pro posuzování tibísků byla delegována paní Zdenka Jílková - rozhodčí s úžasným přístupem k pejskům - laskavá, milá a vstřícná.
Na výstavě jsme měli naše tři tibeťáčky - Orinka, Belíska a Keysinku, ale také přijeli "naše děti" - již ostřílený Keysinčin bráška Kadorek se svojí spolubydlící Tabinkou (která se byla na výstavě podívat vůbec poprvé), strakáček Faunus, "starý" harcovník Vesper a mladá černoška Romance. Také se přijel podívat mladičký Uric, který svoji premiéru v kruhu bude mít zanedlouho v Bratislavě. Nepřijela jen Yantenee, která je právě tou hárající fenkou (a pokud vše dobře dopadne, narodí se jí za dva měsíce štěňátka - první miminka našeho Orinka).
Posuzování probíhalo v příjemné atmosféře a klidu a s jednou výjimkou byly všem tibískům zadány známky "Výborná". Orinek si odnesl svůj první CAC, Kadorek porazil svého polobrášku Faunuse a odnesl si CAC a r.CACIB, Fauník r.CAC. Belísek se moc omlouvá polobráškovi Vesprovi, že mu vyfoukl CAC a CACIB (Vesper získal r.CAC). Tabinka se krásně prošla kruhem, byla móc pochválena paní rozhodčí (za češ jí poděkovala pusinkami - a ty ona má většinou schovány jen pro svojí paničku Ivanku!), Romance získala nejen svůj první CAJC, ale také Junior BOB a Keysinka zvítězila všampiónkách (CAC) a posléze i mezi fenami (CACIB). O BOB tedy nastoupil Bélos, Romance a Kassiopea - a titul vítěze plemene si odnesl (díky své vyspělosti a také chování profesionála) Bélos, který si kromě toho na této výstavě splnil i podmínky k přiznání titulu Český Champion.
Moc děkujeme všem ostatním "perličkám" za skvělou prezentaci a gratulujeme k úspěchu!
Následovaly závěrečné soutěže, ve kterých se předvedla Romance a Bélos - tibísci ale opět v závěrečkách nezaujali (holt se věnujeme chovu "málo exotického" plemene - ale právě proto máme své tibísky tak rádi! Ale abych tibískům zviditelnění v závěrečkách neuspěla, tak se musím zmínit o Norbíkovi, kterého si Šárka přivezla do soutěže Junior Handling - byli šikovní, paní rozhodčí Tiché se líbili, a zvítězili!
Po výstavě na nás doma čekala ještě jedna úžasná zpráva. Malá (tedy ne tak malá, už roční) Perfect Lady Perla mahagon, která žije u své skvělá majitelky Szuszany v Maďarsku, získala na maďarské výstavě další CAJC a BOB a splnila tak podmínky pro přiznání titulu Maďarský Junior Champion! Po srbském jch. je to už její druhý Juniorchampionát - moc gratulujeme!!!


Kompletní výsledky:

PSI mezitřída Výborný 1, CAC ORIN Perla mahagon
třída otevřená Výborný 1, CAC, r.CACIB KADOR Perla mahagon

Výborný 2, r.CAC FAUNUS Perla mahagon
třída šampiónů Výborný 1, CAC, CACIB, BOB BÉLOS Perla mahagon

Výborný 2, r.CAC VESPER Perla mahagon
FENY třída štěňat Velmi nadějná 1
TABEA Perla mahagon
třída dorostu Velmi nadějná 1 CASSANDRA Duhový kamínek
třída mladých Výborná 1, CAJC, Junior BOB ROMANCE Perla mahagon
mezitřída Výborná 1, CAC, r.CACIB ARTEMIS Hyrkános
Výborná 2, r.CAC ALBY Blondella
Velmi dobrá 3 IRIS Bohemia Maestro
třída otevřená Výborná 1, CAC CATALINA Honzíkova cesta
třída šampiónů Výborná 1, CAC, CACIB KASSIOPEA Perla mahagon
Výborná 2, r.CAC ALICE Zlatá Ina
nenastoupila YANTANEE Perla mahagon

Fotografie:


Uric Perla mahagon - zatím jen na kukandu

Orin Perla mahagon - CAC

Kador Perla mahagon - CAC, r.CACIB

Faunus Perla mahagon - r.CAC

Bélos Perla mahagon - CAC, CACIB a BOB

Vesper Perla mahagon - r.CAC

malá Tabea Perla mahagon - za VN1 pusa pro rozhodčí 

Cassandra Duhový kamínek - VN1

Romance Perla mahagon - CAJC, Junior BOB

Artemis Hyrkános - CAC, r.CACIB

Alby Blondella - r.CAC

Iris Bohemia Maestro - VD3

Catalina Honzíkova cesta - CAC

Kassiopea Perla mahagon - CAC, CACIB

Alice Zlatá Ina - r.CAC

Belísek a Keysinka s paní rozhodčí

Šárka s Norbíkem - vítězové Junior Handlingu

Orinek získal svůj první český CAC

Keysinka

Belísek získáním CAC splnil podmínky ČESKÉHO ŠAMPIÓNAMezinárodní výstava psů Dresden 10. dubna 2010

Po šesti úspěšných národních výstavách se drážďanští pořadatelé rozhodli uspořádat 1. mezinárodní výstavu - a my jsme samozřejmě nemohli chybět (koneckonců je to pro nás nejbližší zahraniční výstava). Na výstavu, na kterou bylo přihlášeno téměř 2500 psů, jsme přihlásili hned 4 naše tibísky (Orinka, Belíska, Alliho a Keysinku) a čekali jsme, jaká bude konkurence - ale kromě nás nakonec s tibeťáčky nepřijel nikdo.
Naši hafani měli být posuzováni v kruhu č. 12 u paní Olgy Dolejšové. Když jsme ráno (po nekonečně dlouhé frontě na parkování) dorazili ke kruhu, byl jako rozhodčí nadepsán někdo jiný. A když jsme si chtěli vyzvednou čísla našich psů, tak nám paní vedoucí kruhu řekla, že tibetští španělé v tomto kruhu nejsou (čímž pro ni vše končilo - něco jako zjistit, kde tedy TS jsou, když podle katalogu i plánků na výstavišti mají být zde, ji nenapadlo - proč také, vždyť byla "jen" zástupce pořadatele
) Nechali jsme tedy všechny věci na hromadě (ještě že jsme byli tři a mohli se tak rozdělit) a odebrali jsme se do výstavní kanceláře naší neněmčinou zjistit, kde bude naše plemeno posouzeno. Po malém "dohadování" nám paní v kanceláři sdělila číslo "7". Tak hurá najít sedmičku! - a ejhle, podle plánku (měla být mezi šestkou a osmičkou) jsme sice našli spráné místo, ale kruh tam nebyl! Mezi č. 6 a č. 8 byla jen nepatrná ulička bez čísla... Tak zpět do kanceláře (paní byla moc ochotná, ale bezradná...; po chvilce dohadování ale přeci jen vítězoslavně prohlásila "pět". Když jsme dorazili k pětce (která byla přidělena především pro dobrmany a plemena salašníků), zkusili jsme se zeptat paní vedoucí kruhu, jestli tibeťáčci jsou tady. A ouha - zase ne! - ale jen chvilku, paní se mrkla do papírů, zeptala se jestli jsme původně z kruhu 12, koukla na počet nahlášených tibeťáčků, usmála se, vzala propisku a do papírů si připsala "+ Tibet Spaniel" a kývla se slovy, že ano. No hurá - alespoň jsme našli správný kruh a dostali čísla. Horší už bylo najít aspoň malé místečko v blízkosti kruhu, kam bychom si mohli poskládat přepravky a židle. U kruhu jsme se nechytali, ale kousek od něj jsme malé místo našli, vše jsme přestěhovali, a čekali. Čekali jsme poměrně dlouho - no uvažte sami, zda jste někdy přišli na řadu v 16:45 hodin!?
Panu rozhodčímu Dr. Peperovi (který je znám svojí precizností, ale i profesionalitou a náročností) se naši tibísci líbili, a i když v ostatních plemenech zadal několik velmi dobrých, naše tibísky ocenil známkou výborný s cennými tituly. O titul CACIB se pak rozhodoval mezi vyspělými kluky Allistrem a Bélosem (a stejně jako loni v mezinárodní konkurenci v Lipsku, zadal CACIB Belískovi), o BOB se poměrně dlouho rozhodoval mezi Belim a Keysinkou. Nakonec prohlásil, že i když je fena velmi krásná, pro Best in Show bude výraznější pes - a titul BOB zadal Belískovi. To bylo 17:05 hod.! Vylítla jsem z kruhu jako namydlený blest s tím, že možná ještě stihnu v závěrečkách devítku. Závěrečný kruh byl samozřejmě na opačné straně výstaviště... Doběhli jsme s Bélim do přípravného kruhu v momentě, kdy první zástupci deváté skupiny již nastupovali na modrý kobec závěrečného ringu. Šli jsme jako poslední a paní rozhodčí, která tuto skupinu posuzovala, se na poslední 4 psíky 9. skupiny už ani nekoukla
. Nevadí - příště třeba bude více štěstí, my jsme ho tentokrát měli až-až!

Kompletní výsledky:

PSI mezitřída Výborný 1, VDH-ChA ORIN Perla mahagon
třída otevřená Výborný 1, VDH-ChA, r.CAC, r.CACIB ALLISTER Bohemian by Birth
třída šampiónů Výborný 1, VDH-ChA, CAC, CACIB, BR, BOB BÉLOS Perla mahagon
FENY třída šampiónů Výborná 1, VDH-ChA, CAC, CACIB, BH
KASSIOPEA Perla mahagon

Fotografie:


Keysinka - VDH-ChA/
CAC/CACIB (BOB jí utekl jen o kousíček)

Orinek - VDH-ChA

Allister - VDH-ChA/r.CAC/
r.CACIB a splněn VDH Champion!

Bélos - VDH-ChA/CAC/
CACIB/BOB...

...a na poslední chvíli stihlá účast v BIG


© 2010 Perla mahagon kennel